Yoksulluk Halleri: 10 öykü – İşsizlik, geçim sıkıntısı ve umutsuzluk

Medyascope’un yoksulluğu, geçim sıkıntısını ve işsizliğin yansımalarını ele aldığı “Yoksulluk Halleri”, on farklı hayata konuk oldu. Geçim sıkıntısının yarattığı umutsuzlukla hayatına devam etmeye çalışanların arasında işsizlikten emekli bile olamayan, KHK ile ihraç edilen, üniversite mezunu olmasına rağmen alanında iş bulamayan, bir yandan eğitimine devam ederken bir yandan farklı işlerde çalışmak zorunda kalan, para kazanmak için okulu bırakan, işi olmasına rağmen aylardır parasını alamayan vardı.

Toplumun farklı kesimlerinden gelmelerine, farklı eğitim seviyelerine sahip olmalarına rağmen ortak noktası yoksulluk ve umutsuzluk olan on kişinin hikayesini Ufuk Çeri ve Egemen Gök bir araya getirdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar