Özel eğitim ve rehabilitasyon öğretmenleri: “Öğretmenlerin şartları çalıştığı kurumun insafına kalmış”

Türkiye’de yaklaşık 2 bin 500 özel eğitim kurumu ve bu kurumlarda eğitim gören 400 bin civarında öğrenci bulunuyor. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev yapan öğretmenler, özlük haklarının iyileşmesini ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen olarak tanınmayı istediklerini söylüyor.

Medyascope özel yayınında özel eğitim ve rehabilitasyon öğretmenleri İlknur Durmaz ve Ceyhun Bozdağ, Ufuk Çeri’nin sorularını yanıtladı. 

10 yıldır özel eğitim öğretmenliği yapan Durmaz, “Alanımızda yetkin öğretmenler olmamıza rağmen bazı kurumlarda vasıfsızmışız gibi davranılıyor” dedi. 

Şu an çalıştığı kurumda haklarının tam ödendiğini söyleyen Durmaz, “Özel eğitim rehabilitasyon öğretmenlerinin şartları tamamıyla çalıştığı kurumun insafına kalmış, kurum sahibi, müdürü insaflıysa sorun olmuyor. Çalışma şartlarımızın bir standardı olmalı” diye konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar