17 Ağustos Depremi’nin 21’inci yılında İstanbul depreme hazır mı? TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Sami Teymurtaş ile söyleşi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Türkiye’nin yaşadığı en büyük ikinci deprem olan, 18 bin 373 kişinin hayatını kaybettiği 17 Ağustos 1999 Depremi’nin üzerinden 21 yıl geçti. Medyascope’tan Hazar Dost, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Sami Teymurtaş ile İstanbul’un deprem hazırlıklarını ve Jeoloji Mühendisleri Odası’nın görüşlerini konuştu.

İnşaat Mühendisleri Odası: “Geniş bir seferberliğe, geniş bir işbirliğine ihtiyaç var”

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ise 17 Ağustos 1999’dan sonra İstanbul’un hâlâ depreme hazır olmadığını belirttiği, “Yine yara sarmaya gidilecek, kaderiniz bu mu denilecek?” başlıklı bir açıklama yayımladı.

Açıklamada “Durmadan fayları ve depremi konuşmak insanları depremin yıkıcı etkisinden korumaz. Geniş bir seferberliğe, geniş bir işbirliğine ihtiyaç vardır. (…) Bugünkü yönetim anlayışının devam etmesi durumunda insanlarımız beton yığınları altında kalacak, yara sarma anlayışı can kayıplarının ortaya çıkaracağı acıları hiçbir zaman dindiremeyecektir” denildi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus