‘Opera Kamyonu’ Roma meydanlarında

Roma Operası’nın  “Opera Camion” projesi, Roma halkını opera ile buluşturuyor. Opera Camion adından da anlaşılacağı üzere bir kamyonun dorsesinin sahne haline getirilerek şehir meydanlarında şimdilik Mozart’ın Don Giovanni operasını sergilendiği bir opera kumpanyası. Operayı özünde olduğu gibi belli bir zümreye ait olmayan bir sanat dalı haline getirmeyi hedefleyen projeye Roma Belediyesi de destek veriyor. Roma Belediye Başkan Yardımcısı Luca Bergamo, kültürün temel bir hak olduğunu ve belediyenin görevinin de bunu sağlamak olduğunu, bu yüzden böyle bir projeyi desteklediklerini belirtiyor.

Opera Kamyonu’nun ilk gösterileri Roma’nın San Basilia mahallesinde gerçekleştiriliyor ve yoğun ilgi görüyor.  Opera kamyonu, Roma’nın ardından, 2016’da depremden zarar görmüş şehirlere bir turne düzenleyecek.

(Hazırlayan: Alper Duran)

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar