Adıyaman’daki Arif Hoca gerçekmiş

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Adıyaman Üniversitesi’nde FETÖ’ye yönelik soruşturma için kurulan komisyondaki diyalog sosyal medyada gündem olmuştu. Adıyaman Üniversitesi tarafından yapılan açıklamayla bu diyaloğun gerçek oldu ortaya çıktı. Üniversite açıklamasında “İdari personelin soruşturmasında bir şüpheli ifade verirken, kendisinin gittiği sohbete – bu idari personel soruşturma heyetinde kayıt tutma maksatlı raportör olarak bulunan – Arif Beyin de gittiğinden bahsetmiştir. Akabinde raportör olarak bulunan bu kişinin de sorgusu yapılmış ve bu sohbete katılımının 2013 tarihinden önce olduğu ve 17-25 Aralık tarihinden çok önce bunlarla şiddetle karşı karşıya geldiği tespit edilmiştir. Arif Bey, görüş olarak FETÖ’nün haz etmediği, ülkesini ve milletini seven bir kişidir” denildi.

Komisyondaki diyalog:

 

Ekran Resmi 2017-08-09 14.28.43

 

 

Üniversitenin sosyal medyada dönen diyalogla ilgili yaptığı açıklamada FETÖ soruşturmaları için 4 komisyon kurulduğu belirtilirken, komisyon başkanının FETÖ karşıtı olduğu ve sohbetlerin olduğu zamanda Adıyaman Üniversitesi’nde çalışmadığı vurgulandı. Raportörün 2012 yılında sohbet toplantılarına iki kere katıldığını söyleyen üniversite, “Hiçbir zaman bu toplantılara insan taşıyan durumunda olmamıştır. Taşıyan durumundaki kişi ise kamu görevinden ihraç edilmiştir.Söz konusu FETÖ soruşturma komisyonu, personel hakkında etkin ve sağlıklı bir soruşturma yapmış olup, tespit edilen personelin üniversiteden ihracı için YÖK’e bilgi sağlamıştır” açıklamasını yaptı.

‘Kişinin birkaç kere sohbete gitmiş olması FETÖ’cü olduğu anlamına gelmez’

Aynı açıklamada, kişinin sohbetlere gitmiş olmasının FETÖ’cü olduğu anlamına gelmeyeceği söylenirken, bunun mahkemelerde yapılan savunmalara destek oluşturma amaçlı olduğu ve yalanlarla masa başında üretildiği ifade edildi. Adıyaman Üniversitesi adına yapılan açıklama şu şekilde sonlandırıldı:

“Adıyaman Üniversitesinde FETÖ ile yürütülen mücadelede asla bir zafiyet içinde olunması mümkün değildir. Üniversitemiz 2012 yılı ortasından beri bu hain örgüt ile mücadele etmektedir. Bu sebeple, yıllardır bilerek ya da bilmeyerek bu hain örgütün aleti olan bir iki yerel basın/medya, soruşturmalar başlar başlamaz tezvirat ile soruşturmaları sulandırmaya ve akamete uğratmaya çabalamışlardır. Bu meyanda yapılan haberlerle ilgili olarak, Üniversitemizin FETÖ ile mücadelesini sekteye uğratmak amaçlı olduğu her defasında Adli makamlara beyan edilmiş ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Mahkemeler önünde olan bu konuların yalanlarla abartılarak sulandırılmasına rağmen, bu hain örgüt mensupları hak ettikleri cezaları bulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus