Çinli Rambo hasılat rekoruna koşuyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

“Wolf Warrior 2” Çin sinemasında rekor kırdı, küresel hasılat rekoru kıran ilk Çin filmi oldu.

Temmuz ayı sonunda vizyona giren “Wolf Warrior” serisinin 2. Filmi, Çin sinemasında 3 hafta içinde 722 milyon dolarlık gişe hasılatı yakaladı. Çin sinemasının en iyi hasılat yapan filmi olan “Wolf Warrior 2” dünyanın çeşitli yerlerinde de vizyona girdi.

16244076_1343031972383686_850285347_n

Yayın tarihinden bugüne yakaladığı gişe hasılatı başarısıyla, ilk kez Hollywood dışı bir yapım küresel hasılat rekorları listesinde ilk 100’e girdi. 99.sırada kendisine yer bulan film ilerleyen günlerde daha da yükselmesi bekleniyor. Serinin ilk filmi  Wolf Warrior, 89 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmişti. İkinci filmle hasılatını 8 kat arttırmış oldu.Serinin ilk filminin hasılatını 8 kat aşan film böylece, ‘Star Wars: Force Awakens’ın vizyona girdiği ilk 3 haftada elde ettiği gişe başarısını da aşmış oldu.

 

Jing Wu’nun yazıp yönetip üstelik başrolünde oynadığı seri, 2015 yılında ilk filmiyle Çin’de çok ses getiren bir yapım olmuştu. Jing Wu daha büyük bir bütçe ile 2017 yılında çektiği serinin 2.filmi ile küresel bir başarıya ulaşmış oldu. Wolf Warrior, klasik Hollywood senaryolarında olduğu gibi “tek adamın serüveni” olarak tabir edilen bir kurguya sahip macera/aksiyon filmi ve Çin vatanseverliğini ön planda tutuluyor. Leng Feng karakterinin yeni “Çinli Rambo” olarak görülmesine rağmen, sinemada Çinli bir kahraman vurgusu Çin Komünist  partisinden övgü almış.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus