HDP’li vekiller AYM’de nöbete başladı: “Talebimiz gerçekleşinceye kadar eylemi sürdüreceğiz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

HDP milletvekilleri, Anayasa Mahkemesi (AYM) binası içinde vicdan ve adalet nöbetine başladı. Meral Danış Beştaş başlatılan nöbetle ilgili “Anayasa Mahkemesi tutuklu milletvekilleri hakkında karar vermeli, talebimiz de bu yönde. Bu gerçekleşinceye kadar eylemi sürdüreceğiz” dedi.

HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir, Kadın Meclisi Sözcüsü Dilan Dirayet Taşdemir, Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş ve İstanbul Milletvekili Garo Paylan’dan oluşan HDP heyeti, AYM önünde yaptıkları açıklamadan sonra AYM Başkanı ile görüşme talebinde bulunarak vicdan ve adalet nöbetine başladı.

HDP heyetinin talebi, cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ başta olmak üzere 11 milletvekili hakkında AYM’nin karar vermesi. Konuyu değerlendiren HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, “AYM vekillerin tutukluluğu konusunda karar vermeli, talebimiz de bu. Eylemimiz süresiz, adalet tecelli edinceye kadar eylemi sürdüreceğiz. AYM başkanvekili ile görüştük, başkanla görüşme talebimiz hâlâ devam ediyor” dedi.

 

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus