Başsavcı Bharara’nın önü, Trump tarafından kovulduktan sonra iyice açıldı

Türkiye’de, Reza Zarrab hakkındaki soruşturmayı yürütmesiyle meşhur olan, bu yüzden siyasi iktidar tarafından “FETÖ’cülük” ile suçlanan, Güney New York eski Başsavcısı Preet Bharara CNN’de yorumcu olarak çalışmaya başlıyor. Mart ayında, istifa etmeyi reddettiği için ABD Başkanı Donald Trump tarafından görevden alınan Bharara New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olmuştu.
Anılarını yazdığı kitabın Ocak 2018’de çıkması beklenen Bharara Çarşamba günü New York’un önde gelen radyo istasyonlarından WNYC’de haftalık program yapmaya başladı. Nihayet bugün, CNN sözcüsü, eski başsavcı ile, yargı konularında düzenli yorum yapması için anlaştıklarını açıkladı.
Bilindiği gibi, CNN’in dahil olduğu Time Warner şirketinin 85.4 milyar dolara iletişim devi AT&T tarafından satın alınması gündemde.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar