Dış politika danışmanı Papadopoulos’un itirafçı olması, Trump’ı da yakacak mı?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası sırasında dış politika danışmanlığını yapan George Papadopoulos’un, Rusya’nın ABD seçimlerine müdahalesini soruşturan FBI eski Başkanı Robert Mueller ile işbirliği içerisinde olduğu ve soruşturma kapsamında savcılara bilgi ve ifade verdiği ortaya çıktı.

Bugün ortaya çıkan ve Özel Savcı Robert Mueller’in imzasını taşıyan mahkeme belgelerine göre Papadopoulos, 27 Temmuz 2017 tarihinde Dulles Uluslararası Havalimanı’na geldiğinde tutuklanmış ve tutuklanmasının ardından hükümet yetkilileriyle defalarca görüşen Papadopoulos bilgi vermiş ve soruları yanıtlamış.

papa

 

Bugün de FBI’a yalan ifade vermekle itham edildi. Kremlin’e yakın olduğu bir bilinen bir profesörle yaptığı görüşmeler hakkında FBI’a yalan ifade vermiş olmakla suçlanan Papadopoulos’un söz konusu profesörle Hillary Clinton’un “binlerce e-postası” hakkında görüştüğü iddia ediliyor. Papadopoulos’a yöneltilen suçlama, Trump’ın eski kampanya başkanı Paul Manafort’un teslim olması sonrasında Washington’ı daha da hareketlendirdi.

Reza Zarrab aleyhindeki iddianameyi hazırlayan ve Mart ayında Trump tarafından görevden alınan New York Güney Bölgesi eski Başsavcısı Preet Bharara da Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Görünen o ki; Özel Savcı Mueller’in işbirliği yapan bir tanığı var: George Papadopoulos. Bu önemli fakat ne kadar önemli olduğunu zaman gösterecek” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus