Diyarbakır’da operasyon: 1 polis şehit

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde PKK’nın hücre evine yönelik yapılan operasyonda çatışma çıktı. Hücre evi olarak kullanılan daireye yapılan operasyon sırasında evden el bombası atıldı. Çatışmada bir polis şehit olurken dokuz polis de yaralandı. Evde bulunan PKK’lı ise öldürüldü. 

Diyarbakır Valiliği operasyonla ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada, yapılan istihbari çalışmalar sonucunda bugün saat 06:00’da operasyon gerçekleştirildiği, bu kapsamda Kayapınar Huzurevleri Mahallesi’nde bulunan bir binaya güvenlik güçlerince girildiği bilgilerine yer verildi.

“Yapılan istihbari çalışmalarda PKK KCK terör örgütünün YPS biriminde faaliyet gösterdiği tespit edilen adreslere bugün 06.00 sıralarında gerçekleştirilen operasyon kapsamında, PKK/KCK mensubu bir şahsın yakalanabilmesi amacı ile Kayapınar Huzurevleri Mahallesinde bulunan bir adrese güvenlik güçlerimiz tarafından giriş yapıldığı esnada çatışma çıkmış, çıkan çatışmada biri ağır olmak üzere toplam 10 güvenlik görevlimiz yaralanmıştır. Yaralılar Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesine sevk edilmiş olup, ağır yaralanan güvenlik görevlimiz kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meydana gelen çatışma sonucunda PKK/KCK terör örgütü mensubu 1 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Şehit güvenlik görevlimize Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralı güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyoruz. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliğinin sağlanması amacıyla terör ve teröristle yapılan mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir.”

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus