Forbes dergisi, kripto-para dünyasının milyarder zenginlerini listeledi

Artık “bir gecede köşeyi dönmenin mümkün” olduğunu kanıtlayan kripto para dünyasının milyarderlerinin de bir listesi  var. Özgürlük ve zenginlik hayalleriyle başlayan yolculuk, bu kişilerden birer “Silikon Vadisi” finansörü ve “satın al ve unut” yatırımcısı yaratmış durumda.

Finans ve iş dünyasıyla ilgili haberleriyle tanınan Forbes dergisi, ilk kripto-para zenginleri listesini yayınladı. Bu alanda bir ilk olma özelliği olan liste, elde tutulan kripto para miktarı, kripto para ticaretinden elde edilen kar ve kripto paraya bağlı şirket hisselerine dayanıyor.

Ekran Resmi 2018-02-08 16.07.00

Listeyle beraber yapılan açıklamada, bu listenin, 1982’de yapılan “Amerika’nın en zengin 400 ismi” listesiyle benzer amaçla hazırlandığı ve bu denli bir zenginliğin gölgede bırakılmayıp kamuya açıklanmasının kamusal bir fayda yarattığı belirtiliyor.      

Bitcoin Fonu yöneticisi Brock Pierce kripto para ile zenginleşmeyi “Bu gezegende bir trilyon canlıyı olumlu şekilde etkileyen biri için trilyoner olma fırsatıdır” sözleriyle açıklıyor.

   

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar