Başbakan Yıldırım’dan AB’ye: “Türkiye’nin hırpalanmasına daha fazla rıza göstermeyiz”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Başbakan Binali Yıldırım AKp grup toplantısında konuştu. Yıldırım, toplantıda Avrupa Birliği ile ilişkileri şu sözlerle değerlendirdi:

‘’Önümüze çıkarılan engeller karşısında hayretimizi gizleyemiyoruz. Avrupa’nın güvenliğinin Türkiye’den geçtiğini biz Avrupalı dostlarımıza nedense anlatamadık. Türkiye’nin bu kadar hırpalanmasına daha fazla rıza gösteremeyiz. Samimiyetimize buram buram çıkar kokan çıkışlarla cevap verenleri sadece kınıyoruz.

Türkiye ekonomisinin hala zayıf olduğunu zannediyorlar. Büyümeyi sürdürecek, piyasayı canlandıracak, uzun dönemli yatırımı teşvik edecek bu çalışma ile ekonomimizdeki her türlü tereddütü tamamen ortadan kaldırmış olacacağız. Meclis’te kabul edilen yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik kanun çıktı. Vatandaşın devletle olan işlerini kolaylaştıracak bir çok hüküm var. Devletin vatandaşa verdiği hizmetleri elektronik ortama aktarmak, devlet kurumlarının kendi arasında yaptığı işlemleri e-Devlet kapısından yapma yönündeki çalışmalarımız da hızla devam ediyor. Vatandaşın yaptığı hizmetin oranı yüzde 60 seviyesinde. Bu senenin sonunda tüm işlemleri devletin kapısına gitmeden yapabilir hale gelecek.’’

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus