Dünya Kupası’nın yeni kahini Yasak Şehir sakini White Dot mu? Petersburg’lu Achilles mi?

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Güney Afrika’da 2010 yılında düzenlenen Dünya Kupası Şampiyonası’nda, maçların sonuçlarını önceden bilmesiyle yıldızı parlayan ve şöhreti Sea Life isimli bir akvaryumda yaşadığı Almanya’nın sınırları aşan, adına şarkılar yazılan ahtapot Paul, şampiyonadan birkaç ay sonra ölmüştü. “Kahin ahtapot” Paul’ün ardından yeni bir “kahin” hayvan arayışı Rusya’da devam eden Dünya Kupası sırasında sona ermiş olabilir. Biri Rusya’da diğeri Çin’de yaşayan 2 kedinin “Kahin ahtapot” Paul’ün halefi olduğu iddia ediliyor.

Rusya’da Dünya Kupası başlamadan hemen Önce Saint Petersburg Şehrinde yer alan Hermitage Müzesi’nde yaşayan duyma engelli beyaz kedi Achilles’in bu Dünya Kupası’nın “kahini” olduğu ilan edilmiş ve Achilles’in Rusya ve Suudi Arabistan arasındaki açılış maçının sonucunu bildiği iddia edilmişti.

https://youtu.be/euZitENTALI

Achilles’e Çin’de  Yasak Şehir’de yaşayan White Dot isimli bir kedinin rakip olduğu iddia ediliyor. People’s Daily China sitesinin iddiasına göre White Dot önüne konan mama kaplarındaki bayraklara göre yaptığı tercihlerle şu ana kadar 7 maçın sonucunu da doğru bilmiş.

Ekran Resmi 2018-06-27 11.55.46

Ekran Resmi 2018-06-27 11.56.14 Ekran Resmi 2018-06-27 11.55.29

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus