Zaman gazetesi eski yazarları hakkında karar verildi

Zaman gazetesi davası olarak bilinen, 4’ü tutuklu 11 gazetecinin yargılandığı davada karar açıklandı. Davada Ali Bulaç, Şahin Alpay, Mümtaz’er Türköne, Ahmet Turan Alkan ve Mustafa Ünal hakkında hapis cezası kararı verildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşması görülen Zaman gazetesi davasında, eski yazarlar Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Ahmet Turan Alkan, “silahlı terör örgütünü üye olmak” gerekçesiyle 8 yıl 9’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Ahmet Turan Alkan’ın da tahliyesine karar verildi. Bulaç ve Alpay daha önce tahliye edilmişti.

Mümtaz’er Türköne ve Mustafa Ünal’a 10,5 yıl hapis cezası verildi. İbrahim Karayeğen ise 9 yıl hapis cezası aldı.

Davada diğer sanıklar Mehmet Özdemir, Nuriye Ural, İhsan Duran Dağı, Lalezer Sarıibrahimoğlu ve Orhan Kemal Cengiz beraat etti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar