Son KHK ile ihraç edilen Prof. Dr. Ayşen Uysal: “İhraç listelerinin üniversitelerde hazırlandığı çok net”

Son KHK ile 199 akademisyen ile üniversitelerden 52 idari personel ihraç edildi. İhraç edilenler arasında barış akademisyenleri de bulunuyor. Son KHK ile ihraç edilen akademisyen Prof. Dr. Ayşen Uysal, “Amaçlanan hayatlarımızı altüst etmek, bunda da başarısız olduklarını söylemek çok mümkün değil” dedi ve üniversitedeki dönüşümü değerlendirdi.

Dün yayımlanan KHK ile 18 bin 632 kişi ihraç edilirken, bazı gazete ve dernekler de kapatıldı. İhraç edilen 199 akademisyen arasında ise ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı barış bildirine imza atanlar da bulunuyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden ihraç edilen Prof. Dr. Ayşen Uysal, süreci Medyascope.tv’ye değerlendirdi ve “Amaçlanan hayatları altüst etmek, bunda da başarısız olduklarını söylemek çok mümkün değil. KHK’lar da iktidarın payı büyük ama çok katmanlı bir yapı. İhraç listelerinin üniversitelerde hazırlandığı çok net.” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar