Kaliforniya’daki orman yangınlarında yaşamını yitirenlerin sayısı 50’ye yükseldi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin batı yakasında bulunan Kaliforniya eyaleti, tarihinin en büyük yangın felaketi ile boğuşuyor. San Francisco’nun Paradise bölgesinde başlayan yangın, son açıklamalara göre 50 can aldı yaklaşık 9 bin binayı da kullanılamaz hale getirdi.

8 Kasım’dan bu yana devam eden yangınlarda, Paradise ve Butte bölgeleri en çok zarar gören yerler oldu.Yaklaşık 5 bin 600 itfaiyeci, yangını kontrol altına almak için çalışıyor. Butte Bölge Şerifi, CNN’e yaptığı açıklamada 228 kişinin kayıp olduğunu ve arama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. Yangının ancak yüzde 30’u kontrol altına alınabilmiş durumda.

Kaliforniya’nin güneyinde iki farklı bölgede devam eden yangınlarda en çok etkilenen yerlerden biri de sahil kasabası Malibu olmuştu. Bu bölgede yaşayan birçok ünlünün evi kullanılamaz hale gelmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar