Uşak’taki bıçaklama olayı ile ilgili Uşak Belediye Başkan Yardımcısı: “İki tarafın da Türk olduğu bir olay toplumda bu denli ses getirmezdi”

Dün akşam 22.00 sularında Uşak’ın Eşme ilçesinde yaşanan tartışmada Suriyeli mültecilerin iki kişiyi bıçakladığı iddiası gerilime neden oldu.

Yaşanan olayda gençlerin “Suriyeliler kızlara laf atıyor” diyerek başlattığı kavgada gerilim hızla yükselerek adli bir vakaya dönüştü. İki kişinin ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldığı olaya karışanlarla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bir grup insan “Eşme’de Suriyeli istemiyoruz” sloganı atarak toplandı

Yaşanan kavganın ardından toplanan 100 kişilik bir grup Suriyeli mültecilerin yaşadığı evlere yürümek istedi. “Eşme’de Suriyeli istemiyoruz” sloganı atan grup, ilçeye gelen Vali Funda Kocabıyık, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal tarafından ikna edilerek dağıtıldı.

Olayla ilgili Uşak Belediye Başkanı Yardımcısı Avukat Hüseyin Ufuk Uğur ile konuştuk:

“İki tarafın da Türk olduğu bir olay toplumda bu denli ses getirmezdi”

Uşak halkının bugüne kadar mültecilerle önemli bir sorun yaşamadığını fakat zaman zaman “Suriyeliler bizden daha fazla hakka sahip” algısıyla provoke edildiğini söyleyen Uğur, “Burası bin kadar Hıristiyan mültecinin de yaşadığı bir şehir, ayrımcılık küçük ölçekli yerlerde daha fazla görülüyor” dedi.

Uğur ile söyleşimiz:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar