Cristiano Ronaldo’nun tecavüzle suçlandığı soruşturma büyüyor, polis DNA örneği istedi


İtalya’nın Juventus takımında forma giyen Cristiano Ronaldo’nun suçlandığı ABD’deki tecavüz skandalında polis soruşturmayı genişletti.
Wall Street Journal gazetesinin haberine göre Las Vegas polisi, İtalyan meslektaşlarına Portekizli yıldızın DNA örneğini almak için başvuruda bulundu.

Ekim ayında şikayetçi Kathryn Mayorga, Ronaldo’nun kendisine bir otel odasında tecavüz ettiğini iddia etmişti. Polis, söz konusu gecede Mayorga’nın giydiği elbisenin üzerinde DNA örneği tespit etti. Şimdi de eşleştirme için Ronaldo’nun DNA örneği talep ediliyor. 

Juventus’un avukatlarından Peter S. Christiansen, haberi doğruladı ve Ronaldo’dan DNA örneği alınmasının istenmesiyle ilgili olarak “Son derece standart bir talep” dedi.

Ekim ayında ortaya çıkan tecavüz suçlaması  

 Las Vegas polisi, Ronaldo’nun kendisine 2009’da bir otel odasında tecavüz ettiğini iddia eden Mayorga’nın talebi üzerine soruşturma dosyasını yeniden açmıştı. Mayorga, olayın ardından Las Vegas polisine şikayette bulunmuş, 2010 yılında ise taraflar mahkeme dışında bir uzlaşmayı kabul etmiş ve Ronaldo’nun suçlamaların kamuoyuna açıklanmaması karşılığında Mayorga’ya 375 bin dolarlık bir ödeme yaptığı iddia edilmişti.Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar