Cristiano Ronaldo’nun tecavüzle suçlandığı soruşturma büyüyor, polis DNA örneği istedi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print


İtalya’nın Juventus takımında forma giyen Cristiano Ronaldo’nun suçlandığı ABD’deki tecavüz skandalında polis soruşturmayı genişletti.
Wall Street Journal gazetesinin haberine göre Las Vegas polisi, İtalyan meslektaşlarına Portekizli yıldızın DNA örneğini almak için başvuruda bulundu.

Ekim ayında şikayetçi Kathryn Mayorga, Ronaldo’nun kendisine bir otel odasında tecavüz ettiğini iddia etmişti. Polis, söz konusu gecede Mayorga’nın giydiği elbisenin üzerinde DNA örneği tespit etti. Şimdi de eşleştirme için Ronaldo’nun DNA örneği talep ediliyor. 

Juventus’un avukatlarından Peter S. Christiansen, haberi doğruladı ve Ronaldo’dan DNA örneği alınmasının istenmesiyle ilgili olarak “Son derece standart bir talep” dedi.

Ekim ayında ortaya çıkan tecavüz suçlaması  

 Las Vegas polisi, Ronaldo’nun kendisine 2009’da bir otel odasında tecavüz ettiğini iddia eden Mayorga’nın talebi üzerine soruşturma dosyasını yeniden açmıştı. Mayorga, olayın ardından Las Vegas polisine şikayette bulunmuş, 2010 yılında ise taraflar mahkeme dışında bir uzlaşmayı kabul etmiş ve Ronaldo’nun suçlamaların kamuoyuna açıklanmaması karşılığında Mayorga’ya 375 bin dolarlık bir ödeme yaptığı iddia edilmişti.Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus