Maduro: “ABD Venezüela’yı Vietnam’a dönüştürmek istiyor”

Venezüela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin ülkesini Vietnam’a çevirmek istediğini söyledi. Maduro, ABD Başkanı Donald Trump’ı ve etrafındakileri kendisini devirmek ve Venezüela petrolüne el koymak için komplo kurmakla suçladı.

Maduro Facebook’ta yayınlanan dört dakikalık bir videoda “ABD’nin tıpkı Libya ve Irak’ta olduğu gibi, Venezüela petrolünde gözü var. Irak ve Libya’da kitle imha silahları bulunduğu iddiasıyla saldırıya geçti ancak bunu Venezüela’da yapamadı. Bunun yerine, ABD ülkedeki durumla ilgili sahte haberler üreterek müdahalenin altyapısını oluşturuyor” dedi.

“Latin Amerika’da bir Vietnam’a izin vermeyeceğiz ama yine de ABD müdahalede ısrarcı olursa Vietnam’dakinden daha ağır sonuçlarla karşılacaktır” diyen Maduro videoda ayrıca, ABD’nin Trump’tan çok daha büyük olduğunu belirtti ve ABD toplumunun Venezüela’ya saygı duymasını istedi.

Tüm bunlar yaşanırken muhalefetin sokak gösterileri bugün de devam etti. Cumartesi günü daha büyük gösterilerin planlandığı bilgisi de paylaşıldı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar