Balkan müziğinin efsane şarkıcısı Şaban Şauliç’i, sarhoş ve ehliyetsiz Türk sürücü öldürmüş!

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Balkan halk müziğinin efsane ismi Şaban Şauliç’in ölümüne yol açan trafik kazasına, sarhoş halde ve ehliyetsiz araç kullanan Türk vatandaşı Levent Alsin’in neden olduğu ortaya çıktı.

68 yaşındaki Şaban Şauliç, 17 Şubat Pazar sabahı, Almanya’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Sanatçı, müzisyen Mirsad Keriç’in kullandığı otomobille Bielefeld’den Dortmund’a, havaalanına gidiyordu. Ancak Gütersloh yakınlarında, 34 yaşındaki Levent Alsin’in kullandığı araç, Şauliç’in bulunduğu araca arkadan çarptı. Alsin, Şauliç, Keriç ve müzisyenin aracındaki üçüncü kişi hastaneye kaldırıldı. Ancak Şauliç ve Keriç hastanede bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Levent Alsin’in kullandığı araç, Şaban Sauliç’in bulunduğu araca arkadan çarptı.

Annesi Sırp, babası Boşnak olan Şauliç’in cenazesi Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da defnedilecek. Eski Yugoslavya’da da, Yugoslavya dağıldıktan sonra bağımsızlığını ilan eden yeni cumhuriyetlerde de albümleri en çok satan halk müziği şarkıcısı olan Şauliç, 2016 yılında da İstanbul’da, Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği’nin düzenlediği konserde sahneye çıkmıştı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus