Gezi davasında tutuklu bulunan sivil toplum çalışanının eşi Ünzile Aksakoğlu: “Yiğit, çocuklarını çok özlüyor”

Ünzile Aksakoğlu, Gezi soruşturması kapsamında Kasım 2018’den bu yana tutuklu olan sivil toplum çalışanı Yiğit Aksakoğlu‘nun eşi. Yiğit Aksakoğlu, 1997’den beri gönüllü ve profesyonel olarak sivil toplum alanında çalışıyor. Son beş yıldır, 0-6 yaş arası çocuklar ve ebeveynlerine yönelik çalışmalara finansal ve teknik destek sağlayan bir vakfın Türkiye temsilciliğini yürütüyor. 

Ünzile Aksakoğlu, Gezi iddianamesinin kabulünün ardından eşinin serbest bırakılmamasına tepki gösterdi. Cezaevi görüşlerinde neler yaşadıklarını, Silivri Cezaevi’nin kendisi ve çocukları için ne ifade ettiğini Canan Coşkun ve Sercan Öztürk‘e anlattı. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar