Fars Haber Ajansı: Suriye ordusu İdlib sınırına dayandı

Suriye ordusu, muhaliflerin elindeki İdlib’e yönelik ilerleyişini sürdürüyor. İran’ın Fars Haber Ajansı’na göre topçu ve hava kuvvetleri destekli birlikler, İdlib sınırına geldi.

Fars Haber Ajansı’na konuşan Suriye ordusu yetkilileri, birliklerin İdlib’in güneyindeki Bab el-Taqa, el-Şeria, el-Arimeh ve el-Cemeziye kasabalarını ele geçirdiğini ve buralarda üslendiğini söyledi. Fars Haber Ajansı haberinde başka ayrıntı vermedi.

Suriye ordusu İdlib’i muhaliflerden geri almak için bir süredir yürüttüğü askeri operasyonlarına son iki haftada hız verdi. Çatışmalar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) de konuşlandığı ve “Soçi Mutabakatı” çerçevesinde oluşturulan 15-20 kilometre derinliğindeki tampon bölgeye çok yakın yerlerde yaşanıyor. Burada TSK’nın gözlem noktaları var ve Suriye ordusunun bazı atışları bu gözlem noktalarına çok yakın yapılıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar