Medya ombudsmanı Faruk Bildirici yazdı: “İnönü Üniversitesi’nden organ nakli rekor denemesi ile ilgili yanıt var”

Medya ombudsmanı (okur temsilcisi) Faruk Bildirici bugünkü yazısında; çok sayıda organ nakli ameliyatının aynı anda gerçekleştirilmesinin bir rekor denemesi konusu yapılması hakkında yöneltilen eleştirilere İnönü Üniversitesi’nin verdiği yanıta yer verdi.

İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz’dan gelen yanıtı yayınlayan Bildirici, Yılmaz’ın özetle “Amacımızın rekor kırmak olmadığını defalarca ifade ettim. Amacımız şu anda dünyadaki en çok karaciğer nakli cerrahını bünyesinde bulunduran ve sadece hastaların hayatını kurtarmak için çalışan bu özverili grubun ne kadar donanımlı ve ne kadar becerikli olduğunu ortaya koymaktı” dediğini aktardı. 

Bildirici’nin yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar