Memur-Sen iş bıraktı: “Bizi sahaya davet etmeyin, masaya davet edin”

Haber: Batu Bozkürk & Ozan Aydın

Hükümetle zam görüşmelerinden sonuç alamayan Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) üyeleri önce iş bıraktı, sonra Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın önünde “boş cüzdan” eylemi yaptı.

Memur-Sen, bakanlığın 2020 için yüzde 4+4, 2021 için ise yüzde 3+3 teklifini yetersiz bulmuş ve görüşmeler için ek süre istemişti. İki yıl için yüzde 14’ün aksine yüzde 20 zam talep eden Memur-Sen, ek süre talebine de yanıt gelmeyince Ankara’da iş bıraktı.

İş bırakma eyleminin ardından ise sendika üyeleri, Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın önünde toplandı. Burada bir konuşma yapan Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, gerekirse sahada da olabileceklerini, ancak müzakereden yana olduklarını söyledi. Yalçın, Türkiye’nin böyle bir dönemde iç sorunlarla uğraşmaması gerektiğini de belirtti.

Yalçın’ın konuşmasının ardından Memur-Sen üyeleri boş cüzdanlarını havaya fırlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar