Rawest Araştırma, Diyarbakır, Mardin ve Van’da seçmene sordu: “Her 4 kişiden 3’ü kayyum atanmasını yanlış buluyor”

Diyarbakır’da kurulan ve Güneydoğu’da çalışma yürüten Rawest Araştırma, “Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atanması kararını nasıl buluyorsunuz?” sorusunu yönelttiği saha araştırmasının sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı.

26-30 Ağustos 2019 tarihleri arasında, Diyarbakır, Mardin ve Van’da 1536 kişiyle görüşülerek gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre belediye başkanlarının görevden alınıp yerlerine kayyum atanması kararı hakkında fikir belirten her 4 kişiden 3’ü kayyum atanmasının yanlış olduğunu düşünüyor. 

Kaynak: Rawest Araştırma

Araştırma, şehirleşme ve gelir düzeyi arttıkça AK Partili seçmen içerisinde de kayyum atanmasını yanlış bulanların oranının arttığını da ortaya koyuyor.

Kaynak: Rawest Araştırma

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar