Medyascope, çocukların öncülüğündeki İklim Değişikliği Krizi Grevi’nde

Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi’nin hemen öncesinde 20 Eylül’de başlayacak ve 27 Eylül’de sonlanacak Küresel İklim Grevi haftası boyunca 139 ülkede 4 bin 500’ün üzerinde eylem ve etkinlik düzenlenecek. Türkiye’de, 15 ayrı noktada eylem ve etkinlikler düzenlendi. İstanbul’daki buluşmanın adresi ise Kadıköy’dü.

Saat 14.00’te Kadıköy İskele Meydanı’nda bir araya gelen genç iklim aktivistlerinin grevine sivil toplum kuruluşları ve demokratik kitle örgütleri de destek verdi. Kadıköy İskelesi’nde basın açıklaması okunduktan sonra, Yoğurtçu Parkı’na yürüyüşe geçildi ve buradaki etkinlikler akşam saatlerine kadar sürdü.

Medyascope’tan Büşra Cebeci ve Caner Polat Kadıköy’deki eylem ve etkinlikleri gün boyu takip etti ve genç iklim grevcilerine mikrofon uzattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar