Hayvan hakları aktivisti Mesut Çal: “Burdur’daki Alıkhane Köpek Barınağı, borçlarından dolayı kapatılmakla karşı karşıya, bakıma muhtaç 170 köpek sokakta kalabilir”

Burdur’a bağlı Yeşilova ilçesinde bulunan ve 170 köpeğin bakımının üstlenildiği Alıkhane Köpek Barınağı, borçlarından dolayı kapatılmakla karşı karşıya.

“Mesut Hoca” olarak da bilinen Mesut Çal, barınaktaki 170 köpeğin yanı sıra, yakın ilçelerdeki diğer sokak hayvanlarıyla da ilgileniyor ve yaklaşık 300 hayvanın bakımına, yiyecek ve klinik masraflarına yetişmeye çalışıyor. Çal, barınağın borcunun altından artık kalkamadığını, bunun hayvan aktivistlerinin desteklerinden ziyade devlet eliyle çözülmesi gereken bir sorun olduğunu, barınağın kapatılmasıyla 170 hayvanın hayatının riske gireceğini anlattı.

Çal, Yeşilova Belediyesi’nin konuyla ilgili herhangi bir sorumluluk almadığını, hatta Belediye Başkanı Mümtaz Şenel’in kendisinden barınağı şehrin dışına taşımasını istediğini söyledi.

İlçedeki bir kesimin de kendisine bu sebepten tepkili olduğunu söyleyen Çal, “Yeşilovalı olmasaydım beni burada barındırmazlardı, şu an aforoz etmiş gibiler” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar