Kenya’da okul çöktü: 7 çocuk hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı

Kenya’nın başkenti Nairobi’nin batısında bulunan Dagoretti bölgesindeki Precious Talent Academy isimli okul, öğrencilerin derse girmesinin ardından çöktü. 23 Eylül sabahı yaşanan olayda yedi çocuk hayatını kaybetti. Olay yerinde açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Cyrus Oguna, “Şu ana kadar yedi öğrencinin ölü olduğunu ve 57 kişinin de hastaneye kaldırıldığını doğruluyoruz” dedi.

Nüfusun çoğunlukla derme çatma barınaklarda yaşadığı fakir bir bölge olan Dagoretti’de yüzlerce kişi, hayatta kalanları kurtarmak için enkazın çevresinde toplandı.

Okul müdürü Moses Ndirangu, dersliğin çöküşünün sebebinin, yakındaki bir kanalizasyon hattının binanın temellerini zayıflatması olduğunu iddia etti. Yetkililere göre tahta ve sacdan yapılan okulda 800 öğrenci eğitim görüyordu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar