Suriye operasyonu – AB dışişleri bakanları Türkiye’ye silah ambargosu konusunda anlaşamadı

Avrupa Birliği (AB) dışişleri bakanları bugün Lüksemburg’da bir araya gelerek, Suriye operasyonu sebebiyle Türkiye’ye uygulanması muhtemel yaptırımları ele aldı. Bakanlar, Türkiye’ye AB çapında silah ambargosu uygulanması konusunda uzlaşamadı.

Topyekûn ambargoyu Almanya ve Fransa talep etti. Ancak toplantıdan Türkiye’ye silah satışının “sınırlandırılması” önerisi çıktı. AB liderleri 17-18 Ekim’de Brüksel’de bir araya gelecek ve yaptırımlar meselesini karara bağlayacak.

AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, “AB dışişleri bakanları gerek Kuzeydoğu Suriye, gerekse Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmaları konusunda bir anlaşmaya vardılar. AB bir bütün olarak hareket ediyor” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar