Ahmet Altan’ın yeniden tutuklanması kararına ilişkin itiraz reddedildi

Ahmet Altan’ın avukatı Figen Çalıkuşu, tutukluluğa itirazın reddedilmesinin ardından Twitter’dan şu mesajı paylaştı:

“Ahmet Altan’ın tutukluğuna yaptığımız itirazı 28. Ağır Ceza Mahkemesi reddetti. Kararı öğrenmek için adliyeye bu kez gitmedim. Nasılsa tebligat sahibine değil malum medya adreslerine yapılacaktı. Nitekim öyle oldu…”

Ahmet Altan, “örgüte üye olmamakla birlikte bilerek yardım” suçundan 10 yıl 6 ay cezaya çarptırılmış, ancak suçun niteliği ve tutuklulukta geçirdiği süre dikkate alınarak, 4 Kasım’da tahliye edilmişti. Altan hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine yeniden yakalama kararı çıkartıldı. Altan 13 Kasım’da yeniden Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

Avukatı Figen Çalıkuşu, Medyascope‘a yaptığı açıklamada, hukuk mücadelesine devam edeceklerini anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar