Lüks tüketim ve dindar kadınlar – Ayşe Çavdar: “Kadınlar üzerinden yürüyen bu tartışma sekülerlerin içinden bir selefi çıkardı”

Gazeteci ve akademisyen Ayşe Çavdar ile, sosyal medya üzerinden, dindar kadınların lüks tüketimini sergilemesi üzerine yapılan tartışmaları konuştuk. Çavdar, yolsuzluk ve israfa, sadece özne kadın olduğunda tepki gösterildiğini belirtti ve kadınları eleştirmenin erkekleri eleştirmekten hem daha kolay olduğunu hem de daha fazla ilgi topladığını söyledi. Çavdar, özellikle muhalif kişilerce, din referans alınarak yapılan bu eleştirilerin AKP iktidarını güçlendirdiğini söyledi ve “Bu tartışma sekülerlerin içinden bir selefi çıkardı” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar