İbrahimoviç’in rakip takımın hisselerini almasına tepki gösteren Malmö taraftarları, yıldız futbolcunun heykelini yaktı

İsveç Birinci Ligi (Allsvenskan) ekiplerinden Hammarby’nin yüzde 50 hisselerini satın alan İsveçli süperstar Zlatan İbrahimoviç’e Malmö taraftarı tepkili.

Malmö kentinde doğup büyüyen, kentin takımının alt yapısında yetişen Ibrahimoviç’in bu hamlesi Malmö taraftarını öfkelendirdi. Yıldız oyuncunun başka bir takıma yatırım yapmasını ihanet olarak gören taraftarlar, geçtiğimiz aylarda Malmö stadında açılış töreni yapılan Ibrahimoviç’in heykelini ateşe verdi.

Heykelin koluna klozet kapağı geçiren saldırganlar heykelin bulunduğu yere eski Yugoslavya’da kullanılan “Cilgani dö” (Çingeneye ölüm) şeklinde ırkçı slogan yazdı. Saldırganlar polisin olay yerine gelmesiyle dağıldı.

Ekim ayında Malmö stadının girişine konumlandırılan heykelin açılış töreninde Malmö taraftarları Ibrahimoviç’e sevgi gösterisinde bulunmuştu. 38 yaşındaki yıldız futbolcu “New York’a gittiğinizde Özgürlük Heykeli var, İsveç’e geldiğinizde ise Ibrahimovic” demişti.

İsveçli sanatçı Peter Linde tarafından 4 yılda inşa edilen heykel 2,7 metre yüksekliğinde ve yarım ton ağırlığında.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar