İstanbul Şehir Üniversitesi’ne haciz işlemi başladı: 6 bin 390 TL, bilgisayarlar, yazıcılar haczedildi

İstanbul Şehir Üniversitesi’ne haciz geldi. Haciz işlemi, üniversitenin broşürlerini basan promosyon şirketi tarafından gerçekleştirilirken kasadaki 6 bin 390 TL ile birlikte bilgisayar, para sayma makinesi, yazıcı ve fatura makinesi haczedildi.

AKP’den istifa ederek parti kuracağını açıklayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı’na ait İstanbul Şehir Üniversitesi’nin malvarlıklarına Halkbank tarafından tedbir konmuştu.

Hisselerine el konulan İstanbul Şehir Üniversitesi’ne haciz geldi. Haciz işlemi üniversitenin broşürlerini basan Gimel Hediyelik Eşya ve Büro Gereç şirketi tarafından gerçekleştirildi. Kasadaki 6 bin 390 TL’nin yanı sıra yedi adet dizüstü bilgisayar, bir adet para sayma makinesi, bir adet yazıcı, iki adet yüksek yazıcı ve bir adet fatura makinesi de haczedildi.

Kasadaki para dosyaya alınırken, eşyalar üniversitenin mali işler direktörüne yediemin olarak teslim edildi. Üniversiteye ait görünen Tuzla ve Kartal’daki 16 parsele de haciz şerhi işlendi.

Erdoğan, kurucuları arasında eski Başbakan Davutoğlu’nun da bulunduğu İstanbul Şehir Üniversitesi ile ilgili olarak, “Bunlar Halkbank’ı da dolandırmaya çalışıyor. Kredi talebinde bulunuyorlar. Halkbank ciddi bir kredi veriyor. Maalesef bunlar, Halkbank’a ödemeleri yapmıyor. Banka da kendilerini sürekli uyarıyor. Şu anda borçları 417 milyon noktasında” demişti.

İstanbul Şehir Üniversitesi ise yayınladığı açıklamayla Dragos kampüs arazisinin yasalara uygun olarak üniversiteye devredildiğini, kredinin kampüs inşaatı için kullanıldığını ve üniversitenin borçları ödeyebilecek kapasitede olduğunu belirtmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar