Beyoğlu’nda bir tarih biterken: Lale Plak kapanıyor

Hakan Atala’nın işlettiği Beyoğlu’ndaki Lale Plak, dükkanın Twitter hesabından atılan bir tweetle 31 Aralık’ta kapanacaklarını duyurdu.

Beyoğlu’nun sembol noktalarından biri olan Lale Plak, 1954 yılında Hakan Atala’nın babası ve amcası tarafından kırtasiye olarak açılıyor ve burada mecmualar, fotoğraf albümleri, kartpostallar satılıyor. Daha sonra dükkana plak, kartuş ve kaset giriyor. Hakan Atala, o zamanlarda babasına yardıma geldiğini söylüyor; 1980’lerin sonuna doğru ise Hakan Atala dükkanı devralıyor.

Tam 65 yıldır ayakta duran dükkanın özel sebeplerden dolayı kapandığını söylüyor Atala. Bunun yanında başka sebeplerin de etken olduğunun altını çiziyor. Bu sebeplerden en önemlisi de Beyoğlu’nun olumsuz anlamda değişen yüzü, eski tanıdık müşterilerin artık olmaması… “Hepsinin birleşimi kapanmaya neden oldu” diyor Atala.

Lale Plak’ın kapanacağının duyulmasından ardından gördüğü ilgiden mutlu olduğunu söyleyen Atala, dükkan kapandığı için ise içinin buruk olduğunu dile getiriyor.

Bundan sonra ne yapacağını bilmediğini söyleyen Atala, “Dükkanın açık kalması için çok yoğun bir baskı var. Ancak bunu zaman gösterecek” diyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar