“İnşallah” resmen Almanca bir kelime olarak kabul edildi

Alman Dil Kurumu Duden, Arapça “Allah dilerse” anlamına gelen “inşallah” kelimesini “inschallah” yazılış şekliyle resmen Almanca bir kelime olarak tanıdı. 

Alman Dil Kurumu Duden, “inşallah” kelimesinin anlamını “İslam dünyasında gelecekteki bir olaya işaret eder, Allah dilerse” olarak açıklıyor.

Dil kurumu aynı zamanda yine Arapça bir kelime olan ve “Allah’ın istediği gibi, Allah nazarından saklasın, ne güzel” anlamına gelen “maşallah” kelimesini de Almanca bir kelime olarak tanıdı. “Hayranlık ve memnuniyet ifade eder” diye tanımlanan kelime “maschallah” şeklinde yazılıyor.  

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar