Ekonomist Murat Kubilay: “Merkez Bankası’nın faiz indirme kararının sınırlı etkilerinden faydalanıyoruz, ileride daha sınırsız olabilecek kötü etkilerini ise gözardı ediyoruz”

Ekonomist Murat Kubilay, Merkez Bankası’nın faiz indirme kararını değerlendirdi. Bu kararı iki açıdan değerlendirmek gerektiğini söyleyen Kubilay, ilk olarak piyasa dostu bir şekilde bakıldığında Merkez Bankası’nın durumun iyiye gittiğini düşünerek bu indirimi yapmasının güzel olduğunu belirtti. Fakat diğer taraftan bu kararın Sarayın baskısıyla alındığını, karar alınmadan önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı duyurduğunu söyledi. Kubilay, Merkez Bankası’nın benzer faiz düşürme kararını ölçülü bir şekilde, yıl içinde tekrar alabileceğini fakat doğru değerlendirme yapmak için Merkez Bankası’ndan ziyade yurtdışına bakmak gerektiğini söyledi.

Murat Kubilay ile söyleşinin tamamını dinlemek için:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar