İstanbul Barosu’nun adliye yemekhanelerini boykot çağrısı karşılık buldu: “Vatandaşa ve avukata çay dört lira, memura ise bir lira”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İstanbul’daki adliyelerde yiyecek-içeceklerin avukat ve vatandaşlara yüksek fiyatlarla verilmesine karşı avukatlar çözümü adliye önüne çay ocağı kurmakta buldu. Avukatların çay ocağından hem meslektaşları hem de vatandaşlar yararlandı. İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu da Anadolu Adliyesi’ne giderek avukatların boykotuna destek verdi. Medyascope, boykotu Çağlayan Adliyesi’nde avukatlarla konuştu.

İstanbul Barosu’nun adliyelerdeki yiyecek ve içeceklerdeki fiyatların çok yüksek olmasına karşı başlattığı boykot devam ediyor. Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nin karşısına çay standı kuran avukatlar, hem meslektaşlarına hem vatandaşlara ücretsiz çay servisi yaptı. Avukatların eylemine Şişli Belediyesi de destek verdi. Ayrıca Çağlayan Adliyesi’nin çevresindeki bazı kafeler de boykota destek olmak için avukatlara ücretsiz çay ikramında bulunuyor.

Avukat Kıvanç Kayaoğlu, “Adliye içerisinde hâkim ve savcılar ile avukatlar ve yurttaşlara farklı fiyat uygulanmasına son verilmelidir. Bu adaletsizlik sona erene kadar boykot devam edecektir” dedi. Kayaoğlu, boykotu desteklemek için çay standı kurduklarını belirterek, “Sadece avukatlara değil vatandaşlara da yüksek fiyattan dolayı boykot başladı. Vatandaşa ve avukata bir bardak çay 4 liradan satılıyor. Memurlara 1 veya 2 liradan satılıyor. Neredeyse yarı yarıya fark var” dedi.

İstanbul Barosu’nun, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile görüşerek fiyat eşitsizliğinin giderilmesini isteyeceği öğrenildi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus