Ankara Gündemi (39) – HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç: “Kongremizin ilk meselesi iktidarı değiştirebilecek ‘Demokrasi İttifakı’nın yaratılması olacak”

Ankara Gündemi programında Batu Bozkürk bu hafta HDP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Saruhan Oluç’u konuk etti. Programda HDP’nin 23 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek 4. Olağan Kongresi ile parti politikaları konuşuldu.

HDP’nin Türkiyelileşme meselesini ve partiye medya ambargosunu değerlendiren Oluç, Ahmet Şık’ın HDP’nin hantallaştığına dair eleştirisini de yorumladı. Saruhan Oluç, “Kongremizin ilk meselesi iktidarı değiştirebilecek ‘Demokrasi İttifakı’nın yaratılması olacak” dedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar