89. Akademi Ödülleri’nin adayları duyuruldu

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Amerikan Sinema Bilimleri ve Sanat Akademisi (AMPAS) tarafından düzenlenen 89. Akademi Ödülleri’nin adayları Twitter sayfasından duyuruldu.

 

  1. En İyi Film

 

  • Arrival
  • Fences
  • Hacksaw Ridge
  • Hell or High Water
  • Hidden Figures
  • La La Land
  • Lion
  • Manchester by the Sea
  • Moonlight

 

  1. En İyi Yönetmen

 

  • Denis Villeneuve – Arrival
  • Mel Gibson – Hacksaw Ridge
  • Damien Chazelle – La La Land
  • Kenneth Lonergan – Manchester by the Sea
  • Barry Jenkins – Moonlight

 

  1. En İyi Uyarlama Senaryo

 

  • Eric Heisserer – Arrival
  • August Wilson – Fences
  • Allison Schroeder & Theodore Melfi – Hidden Figures
  • Luke Davis – Lion
  • Barry Jenkins – Moonlight
  1. En İyi Orijinal Senaryo

 

  • Taylor Sheridan – Hell or High Water
  • Damien Chazelle – La La Land
  • Yorgos Lanthimos & Efthimis Fillippou – The Lobster
  • Kenneth Lonergan – Manchester by the Sea
  • Mike Mills – 20th Century Women

 

  1. En İyi Kadın Oyuncu

 

  • Isabelle Huppert –Elle (Michèle Leblanc rolünde)
  • Ruth Negga –Loving (Mildred Loving rolünde)
  • Natalie Portman –Jackie (Jackie Kennedy rolünde)
  • Emma Stone –La La Land (Mia Dolan rolünde)
  • Meryl Streep –Florence Foster Jenkins (Florence Foster Jenkins rolünde)
  1. En İyi Erkek Oyuncu

 

  • Casey Affleck – Manchester by the Sea (Lee Chandler rolünde)
  • Andrew Garfield – Hacksaw Ridge (Desmond T. Doss rolünde)
  • Ryan Gosling – La La Land (Sebastian Wilder rolünde)
  • Viggo Mortensen – Captain Fantastic (Ben Cash rolünde)
  • Denzel Washington – Fences (Troy Maxson rolünde)
  1. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

 

  • Viola Davis – Fences (Rose Lee Maxson olarak)
  • Naomie Harris – Moonlight (Paula rolünde)
  • Nicole Kidman – Lion (Sue Brierley rolünde)
  • Octavia Spencer – Hidden Figures (Dorothy Vaughan rolünde)
  • Michelle Williams – Manchester by the Sea (Randi rolünde)

 

  1. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

 

  • Mahershala Ali — Moonlight
  • Jeff Bridges — Hell or High Water
  • Lucas Hedges — Manchester by the Sea
  • Dev Patel — Lion
  • Michael Shannon — Nocturnal Animals

 

  1. En İyi Orijinal Film Müziği

 

  • Jackie – Mica Levi
  • La La Land – Justin Hurwitz
  • Lion – Dustin O’Halloran and Hauschka
  • Moonlight – Nicholas Britell
  • Passengers – Thomas Newman

 

  1. En İyi Orijinal Film Şarkısı

 

  • Arrival
  • Deepwater Horizon
  • La La Land
  • Sully
  • Hacksaw Ridge

 

  1. En İyi Animasyon Filmi

 

  • Kubo and the Two Strings
  • Moana
  • My Life as a Zucchini
  • The Red Turtle
  • Zootopia

 

  1. En İyi Kısa Animasyon Filmi
  • Blind Vaysha – Theodore Ushev
  • Borrowed Time – Andrew Coats and Lou Hamou-Lhadj
  • Pear Cider and Cigarettes – Robert Valley and Cara Speller
  • Pearl – Patrick Osborne
  • Piper – Alan Barillaro and Marc Sondheimer

 

  1. En İyi Kısa Metrajlı Film

 

  • Ennemis Interieurs
  • La Femme et le TGV
  • Silent Nights
  • Sing
  • Timecode

 

  1. En İyi Kostüm Tasarımı

 

  • Allied – Joanna Johnston
  • Fantastic Beasts and Where to Find Them – Colleen Atwood
  • Florence Foster Jenkins – Consolata Boyle
  • Jackie – Madeline Fontaine
  • La La Land – Mary Zophres

 

  1. En İyi Makyaj ve Saç Stili

 

  • A Man Called Ove – Eva von Bahr ve Love Larson
  • Star Trek Beyond – Joel Harlow ve Richard Alonzo
  • Suicide Squad – Alessandro Bertolazzi, Giorgio Gregorini ve Christopher Nelson
  1. En İyi Belgesel

 

  • Fire at Sea
  • I Am Not Your Negro
  • Life, Animated
  • OJ: Made in America
  • 13th

 

  1. En İyi Kısa Konulu Belgesel

 

  • Extremist
  • 4.1 Miles
  • Joe’s Violin
  • Watani My Homeland
  • The White Helmets

 

  1. En İyi Görsel Efekt

 

  • Deepwater Horizon – Craig Hammeck, Jason Snell, Jason Billington ve Burt Dalton
  • Doctor Strange – Stephane Ceretti, Richard Bluff, Vincent Cirelli ve Paul Corbould
  • The Jungle Book – Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones ve Dan Lemmon
  • Kubo and the Two Strings – Steve Emerson, Oliver Jones, Brian McLean ve Brad Schiff
  • Rogue One: A Star Wars Story – John Knoll,Mohen Leo, Hal Hickel ve Neil Corbould
  1. En İyi Sinematografi

 

  • Arrival — Bradford Young
  • La La Land — Linus Sandgren
  • Lion — Greig Fraser
  • Moonlight — James Laxton
  • Silence — Rodrigo Prieto

 

  1. En İyi Film Kurgusu

 

  • Arrival
  • Hacksaw Ridge
  • Hell or High Water
  • La La Land
  • Moonlight

 

  1. En İyi Ses Miksajı

 

  • Arrival
  • La La Land
  • Hacksaw Ridge
  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
  • Rogue One: A Star Wars Story

 

  1. En İyi Ses Kurgusu

 

  • Arrival
  • Deepwater Horizon
  • La La Land
  • Sully
  • Hacksaw Ridge

 

  1. En İyi Yabancı Dilde Film

 

  • Land of Mine
  • A Man Called Ove
  • The Salesman
  • Tanna
  • Toni Erdmann

 

  1. En İyi Eser / Sahne Tasarımı
  • Arrival
  • Fantastic Beasts and Where to Find Them
  • Hail Caesar!
  • La La Land
  • Passengers

 

  1. Akademi Ödülleri Jimmy Kimmel tarafından sunulacak ve tören 26 Şubat 2017 tarihinde düzenlenecek.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Medyascope internet sitesinde çerezlerden faydalanılmaktadır.

Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz. Ayrıntılı bilgi için Gizlilik Politikası ve Çerez Politikası'nı inceleyebilirsiniz.

  • Medyascope
  • Medyascope Plus