Chris Cornell’in kendisi asarak intihar ettiği açıklandı

Dünya rock tarihine adını yazdırmış Soundgarden ve Audioslave gruplarının kurucusu ünlü müzisyen Chris Cornell 52 yaşında hayatını kaybetti.

Adli Tıp yetkilileri Chris Cornell’in kendini asarak intihar ettiğini açıkladı.Yetkililer ayrıca detaylı otopsi raporunun henüz tamamlanmadığını da duyurdu.

Cansız bedeni Detroit’te kaldığı otel odasının banyosunda bulunan Cornell, geçmişte uyuşturucu bağımlılığı ve depresyon yüzünden sorunlar yaşamıştı ancak bunları aştığı düşünülüyordu.

Cornell’in ölümüyle ilgili Associated Press’e konuşan Brian Bumbery, Cornell’in dün gece ABD’nin Detroit eyaletinde hayatını kaybettiğini söyledi. Bumbery ölümü “ani ve beklenmedik” olarak niteledi ve Cornell’in eşi ve ailesinin şok olduğunu söyledi.

Cornell’in bugün Rock the Range festivali kapsamında Columbus’ta sahneye çıkması bekleniyordu. Cornell’in 4 gün önce Kansas City’de son kez sahneye çıktığı konserden görüntüler:

Chris Cornell

Chris Cornell (Christopher John Boyle), 20 Temmuz 1964’te Seattle’da doğdu. Soundgarden’ın vokalistliğini yapan Cornell, grubun dağılmasından sonra Audioslave grubunu kurdu. Soundgarden, 90’lı yıllarda Nirvana ve Pearl Jam ile birlikte Grunge hareketinin öncüsü sayılıyordu. Cornell 2007 yılında Audioslave’in dağılması ile solo kariyerine devam etti. 2007 Haziran’ında “Carry On” isimli ikinci solo albümünü çıkardı. Cornell, 2010 yılında grunge müziğin efsanevi grubu Soundgarden’a geri dönme kararı almıştı.

 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar