Kudüs’e yakın İsrail yerleşiminde üç İsrailli öldürüldü

Kudüs yakınlarındaki bir İsrail yerleşiminin girişindeki kontrol noktasında ateş açan Filistinli üç İsrailliyi öldürdü.

Yapılan açıklamaya göre saldırgan, Har Adar yerleşiminde çalışan Filistinli işçilerle birlikte kontrol noktasından geçmek için sıraya girdi. İsrail güvenlik görevlileri davranışlarından şüphelenince, silahını çıkararak ateş açtı. Saldırıda bir İsrail polisi, iki sivil güvenlik görevlisi öldü, bir güvenlik görevlisi ise ağır yaralandı. Saldırgan ise güvenlik görevlilerin açtığı ateş sonucu ağır yaralandıktan sonra olay yerinde öldü.

Önümüzdeki hafta ABD özel temsilci Jason Greenblatt bölgeye gelerek temaslarda bulunacak. ABD Başkanı Trump’ın İsrail ve Filistin barışını sağlamak için bazı adımlar atması bekleniyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar