Teksas’ta kiliseye saldırı: En az 26 ölü var, saldırgan vuruldu

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

ABD’nin Teksas eyaletinde, San Antonio’ya 48. km mesafedeki Sutherland Springs kentinde bir Baptist kilisesinde 5 Kasım Pazar sabahı silahlı saldırı oldu. Saldırıda 5 ila 72 yaşında arasında en az 26 kişi hayatını kaybetti, 20’yi aşkın kişi yaralandı. Yakındaki bir kasabada yaşadığı saptanan 26 yaşındaki saldırgan Devin Kelley ise olay yerinden uzakta ölü olarak bulundu.

Devin Kelley
Devin Kelley

Karalar giyinmiş

Polis saldırının Pazar sabah ayini sırasında gerçekleştiğini, saldırganın önce kilisenin kapısı önünde iki kişiyi öldürdüğünü açıkladı. Daha sonra içeri giren ve görgü tanıklarına göre tepeden tırnağa siyah giyinmiş olan saldırgan elindeki otomatik tüfekle ayindekilere ateş etti. Hayatını kaybedenlerin çoğunun dua ederken sırtlarından vuruldukları belirtildi.
Bölgede yaşayanlardan biri, kendi silahıyla, kiliseden çıkan saldırganla çatışmaya girdi. Daha sonra bir grup kasabalı, arabasıyla kaçan saldırganı takip etti. Kelly’nin bu kişiler tarafından mı, yoksa kendisini mi öldürdüğü ilk aşamada belirlenemedi. Polis saldırganın aracında çok sayıda silah buldu.
İlk aşamada, herhangi bir terör örgütüyle bir ilişkisi saptanamayan Kelly’nin saldırıyı neden yapmış olabileceği konusunda somut bir işaret bulunamadı.

https://www.youtube.com/watch?v=tnYrJG8tW1M

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus