Teksas’ta kiliseye saldırı: En az 26 ölü var, saldırgan vuruldu

ABD’nin Teksas eyaletinde, San Antonio’ya 48. km mesafedeki Sutherland Springs kentinde bir Baptist kilisesinde 5 Kasım Pazar sabahı silahlı saldırı oldu. Saldırıda 5 ila 72 yaşında arasında en az 26 kişi hayatını kaybetti, 20’yi aşkın kişi yaralandı. Yakındaki bir kasabada yaşadığı saptanan 26 yaşındaki saldırgan Devin Kelley ise olay yerinden uzakta ölü olarak bulundu.

Devin Kelley
Devin Kelley

Karalar giyinmiş

Polis saldırının Pazar sabah ayini sırasında gerçekleştiğini, saldırganın önce kilisenin kapısı önünde iki kişiyi öldürdüğünü açıkladı. Daha sonra içeri giren ve görgü tanıklarına göre tepeden tırnağa siyah giyinmiş olan saldırgan elindeki otomatik tüfekle ayindekilere ateş etti. Hayatını kaybedenlerin çoğunun dua ederken sırtlarından vuruldukları belirtildi.
Bölgede yaşayanlardan biri, kendi silahıyla, kiliseden çıkan saldırganla çatışmaya girdi. Daha sonra bir grup kasabalı, arabasıyla kaçan saldırganı takip etti. Kelly’nin bu kişiler tarafından mı, yoksa kendisini mi öldürdüğü ilk aşamada belirlenemedi. Polis saldırganın aracında çok sayıda silah buldu.
İlk aşamada, herhangi bir terör örgütüyle bir ilişkisi saptanamayan Kelly’nin saldırıyı neden yapmış olabileceği konusunda somut bir işaret bulunamadı.

https://www.youtube.com/watch?v=tnYrJG8tW1M

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar