Talihsiz piyango talihlisi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

ABD’nin New York kentinde kazı-kazan’dan 1 milyon dolar kazanan talihli, ikramiyeyi aldıktan üç hafta sonra hayatını kaybetti. 51 yaşındaki Donald Savastano, eline para geçer geçmez, sağlık sigortası olmadığı için yıllardır yapamadığı bir şeyi yapıp doktora gitmiş ve kanser olduğunu öğrenmişti.

ABC’nin haberine göre yılbaşında “Mutlu Milyoner” adlı kazı-kazan piyangosundan büyük ikramiyeyi kazanan Savastano 2018’e çok şanslı olduğunu düşünerek girmiş, ödülü alırken “dürüst olmak gerekirse, bu para hayatımı değiştirecek” açıklaması yapmıştı.

piyango1

Marongozluk yapan ve bir süredir sağlık sorunları yaşadığı belirtilen Savastano, ödülün teslim töreni sırasında kazandığı paranın büyük bölümünü emeklilik fonuna yatırmayı planladığını ama öncelikle doktora gideceğini söylemişti. Piyango talihlisi dediğini yaptı ama aldığı haber kötüydü: Doktorlar tarafından kendisine 4. Evre akciğer ve beyin kanseri tanısı kondu. Habere göre, Savastano piyangoyu kazandıktan tam 23 gün sonra geçen Cuma hayatını kaybetti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus