Talihsiz piyango talihlisi

ABD’nin New York kentinde kazı-kazan’dan 1 milyon dolar kazanan talihli, ikramiyeyi aldıktan üç hafta sonra hayatını kaybetti. 51 yaşındaki Donald Savastano, eline para geçer geçmez, sağlık sigortası olmadığı için yıllardır yapamadığı bir şeyi yapıp doktora gitmiş ve kanser olduğunu öğrenmişti.

ABC’nin haberine göre yılbaşında “Mutlu Milyoner” adlı kazı-kazan piyangosundan büyük ikramiyeyi kazanan Savastano 2018’e çok şanslı olduğunu düşünerek girmiş, ödülü alırken “dürüst olmak gerekirse, bu para hayatımı değiştirecek” açıklaması yapmıştı.

piyango1

Marongozluk yapan ve bir süredir sağlık sorunları yaşadığı belirtilen Savastano, ödülün teslim töreni sırasında kazandığı paranın büyük bölümünü emeklilik fonuna yatırmayı planladığını ama öncelikle doktora gideceğini söylemişti. Piyango talihlisi dediğini yaptı ama aldığı haber kötüydü: Doktorlar tarafından kendisine 4. Evre akciğer ve beyin kanseri tanısı kondu. Habere göre, Savastano piyangoyu kazandıktan tam 23 gün sonra geçen Cuma hayatını kaybetti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar