Berlin’de birer yıl arayla, doğar doğmaz terk edilen üç kız çocuğunun kardeş oldukları saptandı

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

New York Times’ın haberine göre, Almanya’nın başkenti Berlin’in, Berlin-Buch adlı kuzeydoğu banliyösünde, 2015 sonrasında 1 yıl arayla doğan ve doğduktan bir kaç saat sonra kaderine terk edilen üç kız çocuğunun kardeş olduğu ortaya çıktı. Gazetenin yetkililere dayandırdığı habere göre çocuklar arasında kan bağı bulunduğu, DNA testi sonucunda anlaşıldı.

Berlin polisinden Michael Maass’e göre çocukların aynı anneden oldukları kesin, aynı babadan olmaları da kuvvetle muhtemel.

Çocukların bulundukları sıradaki sağlık durumlarıyla ilgili sınırlı bilgi veren polislere göre, göbek bağlarının kesilme şekli doğumların hastanede gerçekleşmemiş olduğuna ve bebeklerin muhtemelen tıbbi yardım almaksızın dünyaya gelmiş olduğuna işaret ediyor.

Öte yandan polisler, annenin de olayın mağduru olabileceğine dikkat çekti. Yerel kaynaklara bilgi veren Uta Rösel adlı yetkili, “Belki de bu  çocukların kız değil de erkek olması isteniyordu. (…) Belki de anneleri babaya muhtaç durumdaydı ve onun tarafından kötü muamele görmekteydi” diye konuştu.

Berlin’de, annelerin, kimliklerini gizleyerek istenmeyen çocukları bırakabileceği hastaneler bulunuyor. Bu hastanelerde terk edilen çocuklara anında tıbbi müdahale yapılıyor. Ancak kardeşlerin bırakılmış olduğu Helios Kliniği, bu hastanelerden biri değil.

Berlin polisi, adları Emma, Lilo ve Hanna olan ve hali hazırda sosyal hizmetlere emanet edilmiş olan çocukların annesine ulaşmaya çalışıyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus