Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar, 24 saatte 9 ayın en düşük seviyesine geriledi

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paralar dijital varlıkların geniş kabulünün beklenenden uzun sürebileceği endişeleriyle 24 saatten kısa bir sürede iki kez sert düşüş göstererek son dokuz ayın en aşağı seviyesine geriledi.

Piyasa değeri en yüksek dijital para Bitcoin, Perşembe sabah saatlerindeki işlemlerde  7.68 düşerek 6,415.52 dolara geriledi. Bitcoin’in ardından diğer kripto para birimleri Ripple, Ether ve Litecoin de değer kaybetti. Ripple yüzde 4.00, Ethereum yüzde 8.16, Litecoin yüzde 8.30 düştü.

Business Insider’ın haberine göre Goldman Sachs, yakın zamanda kripto para trade masası kurma planını geri çekti. İşlem platformu ShapeShift AG, Salı günü kullanıcılardan kişisel bilgilerini istemeye başlayacağını duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kısa zaman önce Bitcoin’in Borsa Yatırım fonu başvurularını reddetmişti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar