Karamollaoğlu: “Yerel seçimlerde ittifak söz konusu değil, dirsek temasında olacağız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi (SP) Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Görüşme sonrasında iki lider beraber kameraların karşısına geçti. Kılıçdaroğlu, “Verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’nin sorunlarını, ekonomiyi, dış politikayı her anlamda değerlendirdik, karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

İttifak değil, dirsek teması olacak

Temel Karamollaoğlu ise bir ittifakın gündemlerinde olmadığını dile getirerek “Bu ziyaret için teşekkür ediyorum. Seçime gidiyoruz, bu atmosferi enine boyuna değerlendirmek önemli bir hadise. Bizim istediğimiz bu seçimlere giderken bir gerginlik olmaması. Bir ittifakın söz konusu olmadığını, mümkün olduğu kadar seçim bölgelerinde seçime girme gayreti içinde olacağımızı ama gerekli yerlerde dirsek temasında olabileceğimizi ifade etmiştik, bu düşüncemizde kararlıyız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nu SP Genel Merkezi’ne gelişinde SP Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın karşıladı. Kılıçdaroğlu’na ise CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı eşlik etti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar