Karamollaoğlu: “Yerel seçimlerde ittifak söz konusu değil, dirsek temasında olacağız”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi (SP) Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Görüşme sonrasında iki lider beraber kameraların karşısına geçti. Kılıçdaroğlu, “Verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Türkiye’nin sorunlarını, ekonomiyi, dış politikayı her anlamda değerlendirdik, karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

İttifak değil, dirsek teması olacak

Temel Karamollaoğlu ise bir ittifakın gündemlerinde olmadığını dile getirerek “Bu ziyaret için teşekkür ediyorum. Seçime gidiyoruz, bu atmosferi enine boyuna değerlendirmek önemli bir hadise. Bizim istediğimiz bu seçimlere giderken bir gerginlik olmaması. Bir ittifakın söz konusu olmadığını, mümkün olduğu kadar seçim bölgelerinde seçime girme gayreti içinde olacağımızı ama gerekli yerlerde dirsek temasında olabileceğimizi ifade etmiştik, bu düşüncemizde kararlıyız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’nu SP Genel Merkezi’ne gelişinde SP Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın karşıladı. Kılıçdaroğlu’na ise CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kaan Salıcı eşlik etti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus