TCDD Faaliyet Raporları’ndan: Personel sayısı 2016’da 24 bin iken 2017’de 9 bine düştü

8 Temmuz 2018’de Çorlu’da ve 13 Aralık 2018’de Ankara’da yaşanan tren kazalarının ardından tartışmalar sürüyor. Stabilizasyon sistemi, demir yollarının özelleştirilmesi başlıca tartışma konularıyken TCDD’nin personel sayısında son yıllarda meydana gelen yüksek oranlı azalma da dikkat çekiyor.

Buna göre: TCDD ‘nin 2016 Faaliyet Raporu’na göre toplam personel sayısı 24385. 2017 raporunda ise personel sayısı 9377’ye geriledi.

Peki personel sayısındaki bu sert düşüş neden yaşandı ve bu durumun TCDD faaliyetlerine etkisi nasıl oldu? Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Başkanı Hasan Bektaş’a sorduk: 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar