Bahçeli: “Bize öyle geliyor ki 31 Mart öncesi gizli ve gizemli eller devrededir”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print


MHP grup toplantısında konuşan Genel Başkan Devlet Bahçeli, “Son dönemlerde artan sosyal şiddet, yoğunlaşan toplumsal gerginlik bizi fazlasıyla kaygılandırmaktadır. Özellikle 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine yaklaştıkça ihtilaf ve anlaşmazlıklar alarm verici boyutta serpilmektedir. Bize öyle geliyor ki gizli ve gizemli eller devrededir” dedi.

2018’deki suç ve şiddet olaylarına dikkat çeken Bahçeli, 2019’da da değişen bir şey olmadığını söyleyerek 31 Aralık gecesi yılbaşı kutlamaları sırasında Taksim’de yaşanan olaydan bahsetti: Mesela 31 Aralık gecesi, İstanbul Taksim’deki yılbaşı kutlamaları esnasında Suriyeli sığınmacı olduğu iddia edilen bir grubun Suriye bayrağı açması çok ciddi infiale yol açmıştır. Açık bir provokasyon olduğu neredeyse kesin olan bu olayın kimler tarafından planlandığı, hangi amaçlarla tedavüle sokulduğu enine boyuna araştırılmalı, arkasındaki melun ve melanet hevesler mutlaka deşifre edilmelidir. Konu önemlidir, ihmali halinde ağır sonuçlar doğacaktır.”

Cepheleşmelerin kasti olarak bilendiğini ve casusların kindar kışkırtmalarına, işbirlikçilerin karanlık faaliyetlerine azami dikkat ve uyanıklık göstermek gerektiğini söyleyen Bahçeli, “31 Mart öncesi ülkemizin huzurunu kaçırmak istiyorlar. Sokakları karıştırmayı projelendiriyorlar. 1 Nisan sabahı için hazırlık yapıyorlar. Toplumsal uyum ve düzenin mukavemetini kırmayı amaçlıyorlar” diye konuştu. 

  

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus