Dünyanın en zengin çifti boşanıyor

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos ve eşi MacKenzie Bezos, 25 yılın ardından boşanıyor. Çift, boşanmalarını geçen çarşamba günü Bezos’un Twitter hesabından yayınlanan ortak bildirileriyle açıkladı. 
Bildiride “…Uzun bir dönemin dönemin ardından ayrılmaya ve hayatlarımızı bundan sonra arkadaş olarak paylaşmaya karar verdik (…) Birbirimizi bulmuş olduğumuz için kendimizi çok şanslı sayıyoruz ve evli kaldığımız her bir yıl için birbirimize müteşekkiriz (…) 25 yıl sonra ayrılacağımızı bilseydik de aynı şeyi yine yapardık” ifadeleri yer aldı. Çift, açıklamada ayrıca, ebeveyn, arkadaş, iş ortağı ve macera arayan bireyler olarak birlikte çalışacakları günleri iple çektiklerini belirtti.

54 yaşındaki Bezos ve 48 yaşındaki MacKenzie, 90’lı yılların başında, New York merkezli D. E. Shaw Yatırım Fonu’nda çalıştıkları sırada tanışmış ve evlenmişlerdi. İkili kısa bir süre sonra Seattle’a taşınmıştı; Bezos dünyaca ünlü uluslararası çevrimiçi alışveriş sitesi Amazon’u burada kuracaktı. 


Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Bezos bugün 137 milyar dolar değerindeki servetiyle dünyanın en zengin insanı. Bu da boşanmanın maliyetli olacağı anlamına geliyor. Çiftin dört çocuğu bulunuyor. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar