İspanya’da 110 metrelik kuyuya düşen çocuğu kurtarma çalışmaları beşinci gününde

İspanya’da geçen pazar günü, ailesiyle gittiği bir piknik esnasında, 110 metrelik kuyuya düşen 2 yaşındaki Julen’i kurtarma çalışmaları beşinci gününe girdi.

Kalabalık bir kurtarma ekibi zorlu arazi ve kötü hava şartlarında zamana karşı yarışıyor. Ekip pazartesi Julen’in şeker kutusunu ve yine ona ait olduğu doğrulanan saç telini bulmuştu. Ancak henüz küçük çocuğa ait bir ses kaydı veya video görüntüsü alınabilmiş değil.

Perşembe günü ise, kurtarma ekipleri çocuğun düştüğü düşünülen sondaj deliğine biri dikey diğeri yatay olmak üzere iki yeni tünel kazmaya başladı. Ekipten uzman bir mühendis, bu çalışmanın bir aya yakın zaman alabileceğini, fakat durumun aciliyeti de düşünülerek, var güçleri ile çalıştıklarını ifade etti.

Aile Julen’in yaşadığına dair umudunu korurken, destek olmak amacıyla Totalan’daki kurtarma alanına gelen yüzlerce insan, pankartlarla umut ve dayanışma mesajları vermeye devam ediyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar